Apple Üç Ülkede Güvenlik Nedeni İle Adaptörleri Topladı

Yapılan açıklamayla Apple, priz adaptörlerini üç ülkede topladığını açıkladı. İngiltere, Singapur ve Hong Kong’da kullanılan üç uçlu priz adaptörleri güvenlik sebebiyle geri toplandı. Adaptörlerin geri toplanmasının nedeni ise, çok küçük bir ihtimal bile olsa plastik kısımların kırılması ve adaptöre dokunulmasıyla elektrik çarpması.

Söz konusu adaptörler ise 2003-2010 yıl aralığında Mac, iPhone ve iPad cihazlarının yanında verilen adaptörler. Ayrıca ‘Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti’ olarak da satılan adaptörler geri toplatıldı ve değişim programına alındı. Apple cephesinden yapılan bir diğer açıklamaya göre, hiçbir Apple USB adaptörü, sorunlu değil ve değişim programında yok.

Geri toplama ve değişim programı kullanıcıların isteğine bağlı olsa bile Apple kullanıcıların bu adaptörleri kullanmayı bırakmalarını istiyor. Geri toplama programına dâhil olan adaptörlerin, beyaz ve üç uçlu olduğu belirtildi. Hangi adaptörlerin değişim programına dâhil olduğunu daha kapsamlı öğrenmek için Apple web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer siz de bu durumdan etkileniyorsanız Apple web sitesinde sizi bir destek sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfada, programa dâhil olan adaptörlerden birisini sahip olduğunuzu ispat etmeniz için kullandığını cihazın seri numarası sizden isteniyor. Destek sayfasından çevrimiçi operatörle görüştükten sonra, bir Apple mağazası ya da Apple servisi tarafından değişim sağlanıyor.

Bir cevap yazın