Aşırı terleme nedir, nasıl tedavi edilir

Aşırı Terleme Problemi

Terleme eylemi, vücuttaki toksinlerin atılması için insan vücudunun ihtiyacı olan en nemli eylemlerden bir tanesidir. Vücudun aşırı su üretmesi ise bazıları için sorun haline gelebiliyor ancak merak etmeyin bu sorunu doğal tedavi yöntemleri ile birlikte ortadan kaldırmak mümkün. Ameliyatı kesinlikle tavsiye etmiyoruz çünkü alınan ter bezleri ile birlikte vücudun dengesi bozuluyor ve terleme eylemi daha sağlıksız bir şekilde gerçekleşiyor. Dilerseniz doğal tedavi yöntemlerine hep birlikte göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Aşırı Terleme ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Yaz aylarında koltuk altı bölgesi daha yoğun bir şekilde terliyor ve bu da giydiğimiz kıyafetlere yansıyarak görsel anlamda da sıkıntı yaratabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına yatmadan önce ilgili bölgeyi domates ve salatalık ile ovabilirsiniz. Asidik içeriğe sahip olan domates, terlemeyi bir nebze de olsa önleyecek ve daha rahat bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.
Duş alırken tuzlu suyu tercih edebilirsiniz ya da banyodan çıkmadan önce aşırı terleme meydana gelen bölgeyi 10 dakika boyunca tuzlu su ile masaj yapar şekilde ovabilirsiniz.
El terlemesinin önüne geçmek için ise şok tedavisi uygulayabilirsiniz. 5 dakika sıcak su, 5 dakika soğuk su olmak üzere ellerinizi suya batırıp çıkarın. İşe yaradığını göreceksiniz.
Ayak terlemesi için yapabileceğiniz şey ise sıcak su içerisine meşe kabuğu ekleyerek masaj tedavisi uygulamak olacaktır. Gün aşırı düzenli olarak yerine getirdiğiniz takdirde ayaklarınızın daha az terlediğini sizler de fark edeceksiniz.

Yine en eski yöntemlerden bir tanesini de sizinle paylaşmak istiyoruz… Ihlamur, ahududu meyvesi ve son olarak 2 su bardağı kaynar suya ilave edeceğiniz bir miktar tuz ile birlikte özel bir karışım hazırlıyorsunuz. Bu karışımı kaynattıktan sonra süzeceksiniz ve akşam yemeğinden sonra sıcak olarak tüketmeniz tavsiye ediliyor.

Son olarak ilaç tavsiyesi isteyen okurlarımıza da ‘’Driclor’’ önerisinde bulunabiliriz. Özellikle el ve koltuk altı terlemelerinde büyük fayda sağlıyor ve bu sorunu günlük de olsa ortadan kaldırıyor ve daha rahat hareket etmenize yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın