Asus, Zenphone Max Shot ve Max Plus

Asus, Zenphone Max Shot ve Max Plus’ı Piyasaya Sürdü

ASUS Brezilya’da iki yeni akıllı telefon’u piyasaya sürdü: Zenphone Max Shot ve Zenphone Max Plus (M2). Snapdragon SıP 1 İşlemciye sahip olan telefon büyük ilgi topladı.

Snapdragon Nedir?:

Snapdragon SıP 1 de ne? Tipik olarak, bir Snapdragon, işlemci, grafik yongası ve modem gibi bileşenlerin bir silikon çipine (çip) birleştirildiği bir system-in-packagedir (Soc).Sistem-in-package (SıP) küçük bir baskılı devre kartına birkaç bağlantı yardımıyla takılıyor ve bu da cep telefonunun anakartına monte ediliyor.
Snapdragon SıP 1 Brezilya’da tasarlandı. Ancak, üretim bu ilk önce, yurt dışında olacak. Eğer proje beklenen satışı ve ilgiyi yakalarsa brezilyada da üretilmeye başlanacağı açıklandı.

Asus ZenPhone Max Shot ve Zenphone Max Plus

Zenphone Max Shot ve Zenphone Max Plus (M2) dışarıdan bakıldığında hemen hemen aynı görünmekte. Her ikisi de 2220×1080 piksel çözünürlüğe ve 6.26 inç full HD ekrana sahip ve LED flaşlı 8 megapiksel ön kamerayı barındırmak için bir çentiği mevcut.
Ek olarak, arkada bir parmak izi okuyucuya, 4,000 mAh pile, Bir mikro USB portu ve Kulaklık için 3.5 m girişe sahip. Android, Zenphone Max Pro (M1) gibi neredeyse değişmeden 8.1.0 Oreo işletim sistemini kullanmakta.

Kameralarda ise Max Plus M2 12 ve 5 Mp çözünürlüğe sahip ana sensörleri bünyesinde barındırırken, Max Shot ek olarak ultra geniş açılı 8 mega piksel sensöre sahip.
Zenphone Max Plus (M2) 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile Türkiyede 2.999 TL den satılmakta. Zenphone Max Shot İse 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile henüz ülkemizde satışta değil ortalama 1.859 TL + vergiler ile ülkemizde satılması bekleniyor.

Bir cevap yazın